Stengårdscentret

Velkommen til Aktivitetscentret

Har du lyst til at møde andre og deltage i aktiviteter og det sociale samvær, har du rig mulighed for det på Stengårdscentret.
Stengårdscentret tilbyder aktiviteter for alle pensionister og borgere over 60 år. Der er fagligt uddannet personale ansat, men mange af aktiviteterne foregår på frivillig basis. Vi har desuden et Centerråd, der er med til at planlægge aktiviteterne.
I løbet af året vil der være forskellige arrangementer og aktiviteter på Stengårdscentret. Du kan læse mere under ”Centerråds program”.
Du er altid velkommen til at ringe eller komme og besøge os, hvis du er interesseret i at benytte vores tilbud.
Vi glæder os til at se dig.

Centerrådsprogram

Centerrådsmedlemmer

Formand: Harriet Pallisgaard 
E-mail: hpallisgaard@dukamail.dk
Telefon: 20 51 39 49

Næstformand: Anna Jensen
E-mail:   
Telefon:

Kasserer: Ninna Sørensen
E-mail: ninna@nordfiber.dk
Telefon: 40 25 39 20

Sekretær: Ruth Tranekær Larsen
E-mail:  
Telefon: 51 92 78 61

Medlem: Bente Christensen
Telefon: 51 78 08 67

Suppleant: Betty Nielsen
E-mail: bettynielsen@outlook.com
Telefon: 27 47 10 83

Suppleant: Karen Kaljø
Telefon:

Kørsel til Aktiviteter

Du kan gøre brug af ny taxaordning eller NT-Flextur, hvis du har brug for kørsel til aktiviteter.

Stengårdscentret
Stengården 38
9320 Hjallerup

Leder - Aktivitet og Frivillige
Lone Nørgaard Larsen
Telefon: 99 45 44 41 eller 29 40 36 21
lone.norgaard.larsen@99454545.dk

Aktivitetsmedarbejder:
Camilla Kjeldsen
Telefon: 25 23 67 17
camilla.hein.kjeldsen@99454545.dk

Ditte Toft Højer
Telefon: 60 91 55 34
ditte.toft.hoejer@99454545.dk

Helle Rasmussen
Telefon: 25 23 67 18
helle.rasmussen.2@99454545.dk

Linda Baszczak
Telefon: 29 64 91 67
linda.baszczak@99454545.dk

Anette Pinstrup
Telefon: 29 64 92 77
anette.pinstrup@99454545.dk

 

 

 

Opdateret 26. juni 2018